close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
تکثیر کاکتوس ها
کاکتوسکده
محک
نظرسنجي
صفحات ديگر
تبادل بنر
زیبایی

فیلم آموزش کشت بذر کاکتوسکامل ترین مقاله درباره تکثیر کاکتوس ها
  • بازديد : (771)

تکثیر کاکتوس‌ها
دسته بندي : تکثیر کاکتوس ها,
  • بازديد : (161)

تکثیر کاکتوس‌ها
تکثیر بذری کاکتوس‌ها:
بعضی از کاکتوس‌ها نظیر مامیلاریا گل دهی منظم هر ساله دارند. بعضی دیگر از کاکتوس‌ها نظیر زیئو کاکتوس که گل‌های بسیار کم دوامی دارند تولید بذر کمتری می‌کنند.
عموم کاکتوس‌ها بذرهای بسیار ریز با قوه نامیه نسبتاً کوتاه دارند.
نکات مهم در کشت بذری کاکتوس: - بذرها قوه نامیه مناسبی داشته باشند؛ نحوه کشت طوری باشد که بذرهای ریز بتوانند جوانه بزنند. بنابراین کاکتوس‌ها را در سبدهای پلاستیکی کم عمق با یک خاک بسیار سبک (ترجیحا پیت ماس) کشت می‌کنند.

تکثیر رویشی کاکتوس ها :
عمده‌ترین تکثیر رویشی کاکتوس‌ها روش قلمه زدن است. قلمه زدن در کاکتوس به فصل بستگی دارد و بهترین فصل برای آن بهار و اوایل تابستان می‌باشد. قلمه ها را معمولا از سر ساقه یا بخشی از ساقه انتخاب می کنند و آن‌ها را در یک بستر سبک و محیط با رطوبت کافی با آبیاری منظم کشت می‌کنند.

تکثیر کاکتوسها با استفاده از روش تقسیم بوته و جدا کردن پاجوش نیز امکان پذیر است.همچنین کاکتوسها همانند سایر گیاهان با روش پیوند زدن تکثیر می شوند. مناسب ترین زمان پیوند از اواخر فصل بهار تا پایان تابستان است یعنی زمانی که گیاه دارای فعالیت است وگیاه قوی تر و دارای شیره کافی برای انجام پیوند است


تکثیر کاکتوس ها
دسته بندي : تکثیر کاکتوس ها,
  • بازديد : (574)


 

 

 

تكثير كاكتوس ها

بدست اوردن قلمه مناسب نیاز به حسن انتخاب دارد کاکتوس ها از راه قلمه زدن به راحتی تکثیر می شوند.ولی این عمل بیشتر از کاکتوس های جزء جزء صورت می گیرد.زیرا به گیاه اسیب کمتری می زند.از جوانه هایی استفاده کنید که سطح تماس کمتری با گیاه دارند.از گرفتن قلمه از پایه گیاه خودداری کنید.رطوبت این قسمت از گیاه بیشتر است و خطر گندیدگی گیاه مادر بیشتر است.اگر این کار را کردید و پایه گیاه شروع به فاسد شدن کرد سریعا قسمت گندیده را جدا کرده و گیاه مادر را یک هفته  خارج از خاک قرار داده و سپس به گلدان انتقال دهید.