close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
ژمینو
کاکتوسکده
محک
نظرسنجي
صفحات ديگر
تبادل بنر
زیبایی

کاکتوس Gymnocalycium bruchii
  • بازديد : (248)
کاکتوس ژمینو
  • بازديد : (1992)کاکتوس ژمینو
دسته بندي : ژمینو,مقاله کاکتوس,
  • بازديد : (941)

کاکتوس ژیمنوکالیسیوم چیست

 

 

کاکتوس های خانواده ی ژمینو معمولا دوستداران زیادی دارند ، این خانواده از کاکتوس ها معمولا رشد کمی دارند و بهترین راه برای تکثیر این خانواده کاشت بذر است ، راه های دیگری برای تکثیر این گیاه وجود دارد مثل جدا کردن پاجوش ها و پیوند زدن یا کاشتن آنها که من این روش را به شما توصیه نمی کنم چون احتمال خشک شدن پایه ی مادری و پاجوش بسیار زیاد است .

سوالی که این روز ها ذهن دوستداران کاکتوس را مشغول کرده است این است که چگونه می توان از این کاکتوس ها بذر گیری کرد ؟

راه بذر گیری از این گیاهان برای کسانی که کاکتوس هایشان را در منزل نگهداری می کنند  این است که حداقل باید دو یا سه تا کاکتوس ژمینو داشته باشند تا در فصل گل دهی حداقل گل دو تا از آن ها در یک زمان باز شوند . زمانی که گل ها باز شدند باید با یک قلم موی ظریف عمل گرد افشانی مصنوعی را انجام داد .

عمل گرد افشانی به صورت زیر است :

در ابتدا قلم مو را تمیز بشویید و بگذارید که کاملا خشک شود بعد با قلم مویی که آماده کرده اید کمی از گرده ی یکی از گل ها برمی داریدو به پرچم گل دیگر می زنید .((((( تقریبا دو تا سه هفته طول می کشد تا میوه برسد و جدا شود و بذر ها کاملا برسند )))))

توجه داشته باشید که بذر های به دست آمده حداقل باید یک ماه در مکانی خشک نگهداری شوند تا آماده ی کاشتن شوند .

خانواده ی ژمینو تقریبا 70 گونه اند که شرایط نگه داری آن ها تقریبا یکسان است .

این خانواده به نور زیاد نیاز دارد و اگر در مکان کم نور نگهداری شود علفی و دراز رشد می کند .

آبدهی به این گیاه به اندازه ی گلدان و سن گیاه بستگی دارد که اگر گلدان بزرگ باشد به آبیاری کمتری نیاز دارد و اگر سن گیاه کم باشد به آبدهی بیشتری نیاز دارد.

نگهداری از این گیاه کمی مشکل است و برای کسانی که تازه با گاکتوس ها آشنا شده اند زیاد مناسب نیست چون ممکن است گیاه از بین برود و علاقه ی فرد به کاکتوس ها کم شود و باعث نا امیدی فرد شود .

نویسنده : admin

شما می توانید در بخش نظرات سولات خود را مطرح کنید