close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
نگهداری کاکتوس ها
کاکتوسکده
محک
نظرسنجي
صفحات ديگر
تبادل بنر
روش نگهداری و پرورش کاکتوس در فروردین ماه
کاکتوس ها در چه شرایطی گل می دهند ؟؟
دمای مناسب کاکتوس و ساکولنت


آپوروکاکتوس

آپوروکاکتوسروش نگهداری و پرورش کاکتوس در بهمن و اسفند ماهروش نگهداری و پرورش کاکتوس در دی ماهروش نگهداری و پرورش کاکتوس در دی ماهبه گل نشاندن کاکتوس هاNoto cactus نوتوکاکتوس

نوتوکاکتوس با ساختاری کروی تا تخم مرغی شکل به قطر 5/7 تا 10 سانتیمتر و ارتفاع 8 سانتیمتر، در آرژانتین و سرتاسر اروگوئه، پاراگوئه، جنوب برزیل گستردگی دارند. بدنة آنها در رنگهای سبز، آبی سبز و قرمز قهوه ای دارای 10 تا 30 شیار مشخص می باشد. بیشینة بلندی آنها به 1 متر نیز می رسد (N.leninghausii). آرئولها در اندازه های مختلف، در فاصلة نزدیکی از هم قرار دارند و در برخی گونه ها، گرد و کروی و در رنگهای سفید، زرد و قهوه ای دیده می شوند. هر آرئول دارای 20 خار شعاعی به درازای 6/0 تا 5/2 سانتیمتر که فشرده به هم قرار گرفته اند و 6 خار  مرکزی یا کانونی که درازای آنها غالباً 2 برابر خار شعاعی است و رنگ خارها در گونه های مختلف از سفید، زرد، طلایی تا قرمز قهوه ای دگرگونی دارد.

گلهای قیفی شکل به قطر 25/1 تا 5/7 سانتیمتر در رنگهای زرد و قرمز و ارغوانی تیره در اواخر فصل بهار و سرتاسر تابستان ظاهر می شوند. میوه ها کوچک به قطر25/1 سانتیمتر که پوشیده از خارهای کوتاه هستند ازدیاد نوتوکاکتوس از طریق قلمه زدن امکان پذیر است و پاره ای از گونه های آن نیز توسط کشت بذر تکثیر می شوند. هر گاه بذری را در این گونه کاکتوسها برای کشت بر می گزینید، بهتر است بذرها تازه باشد. چرا که بذر برخی از نوتوکاکتوسها قوه نامیه خود را پس از مدتی از دست داده و درصد رویش آنها بسیار کاهش می یابد. گونه N.leninghausii یکی از انواعی است که همواره دارندگان مجموعه کاکتوسها یک یا چند عدد از آنها را نگهداری می کنند. این گونه خود واریته های متعددی دارد. کروکهای زرد و بلند آن نمای ویژه ای به مجموعه کاکتوسها می بخشد و از گیاهان گلدانی مرغوب به شمار می روند.

نوتوکاکتوس هاسل برجی (N.haselbergii) نیز از زیباترین نوتوکاکتوسها می باشد. روش بذرکاری و تکثیر آنها به وسیله افراد تازه کار غیر ممکن است. بذرها بسیار ریز و پس از رویش نیز نگهداری آن بسیار دشوار می باشد. این گونه از نوتوکاکتوس در رنگهای گوناگون دیده می شود و در زمان گلدهی هم معمولاً چند غنچه کوچک در کانون آن نمایان می گردد.

نوتوکاکتوسها آفتاب دوست بوده به آب کافی در طول فصول بهار تا پائیز نیازمندند در زمستان خاک آنها باید خشک باشد. شمار زیادی از گونه های ن نوتوکاکتوسها در رنگهای گوناگون دیده می شود و در زمان گلدهی هم معمولاً چند غنچه کوچک در کانون آن نمایان می گردد.

شرایط نوری نامناسب و یا کم و زیاد شدن رطوبت محیطی موجب فرورفتگیها و برآمدگیهایی بر روی پیکر نوتوکاکتوسها می شود از آنجا که بخش انتهایی نوتوکاکتوسها بیشتر شکل زاویه دار داشته که به سمت نور قرار می گیرد از همین رو این کاکتوس «نوتوی خورشیدی» نیز نامیده می شود.
انتخاب بهترین گلدان برای کاکتوس ( مطلب حرفه ای )

انتخاب بهترین گلدان برای کاکتوس ها ( مطلب حرفه ای ) !!!!!!!حتما دیدن کنید!!!!!!

تعویض گلدان کاکتوس


ليست صفحات
تعداد صفحات : 2